Minerály

Růženín

Růženín je symbolem bezpodmínečné lásky, krásy a uzdravování. Je kamenem něhy, soucitu a smyslnosti. Harmonizuje srdeční čakru, tiší citové rány, obavy a zlobu. Podporuje přirozenou lásku mezi partnery, schopnost ji dávat a přijímat, proto je vhodný například jakosvatební dárek.

Je tradičním talismanem vztahů partnerských, rodinných i přátelských. Je velmi vhodný pro děti.

Růženín má schopnost probouzet fantazii, učit nás trpělivosti, uznávat cizí názory, zlepšovat komunikaci a efektivněji řešit problémy. Dává sílu odpouštět - nám samotným i ostatním a učí nás sebelásce. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny.

Je velkým pomocníkem zejména na choroby ledvin, jater, plic a srdce. Dále pomáhá při problémech s početím a při léčbě pohlavních orgánů u žen i mužů. Také je pomocníkem při leukémii a anémii.

Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny, vhodný při infekci močové trubice. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Je to univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii.

Růženín je užitečný do domácnosti jako ochrana proti elektromagnetickému záření, které vyzařují naše elektrospotřebiče.

Český Granát

Granát byl od pradávna používán jako ochranný amulet člověka před zlem a je velmi silným kamenem, který přivádí velké množství energie. Je kamenem vášně a pod jeho vlivem v sobě probouzíme lásku, vášeň a sexuální touhu. Přináší sebedůvěru odvahu a neúnavnost.

Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost.

Pyrop - (barva ohnivě červená)je nejohnivější z granátů. Pomáhá překonávat zábrany a posiluje vytrvalost dokončit vše započaté a nevzdávat se. Probouzí v nás radost ze života a z prostých věcí na Zemi. Červené druhy granátu aktivují a posilují celý organismus.

Pozitivně ovlivňují a podporují tvorbu červených krvinek, povzbuzují činnost srdce, regulují krevní tlak. Od pradávna byl granát využíván při poruchách rozplozovacích orgánů a impotence psychického původu. Podporuje metabolismus, pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů, regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.

Křišťál

Křišťál je "kámen kamenů". Je nejúčinnějším léčivým, universálním krystalem, jenž silně zesiluje energii. Negativní odebírá a nabíjí nás tou pozitivní.

Zajišťuje rovnováhu, posiluje nás, podporuje intuici a inspiraci. Učí nás vidět se takové, jací skutečně jsme.

Křišťál je velký energetický zářič mající neuvěřitelnou schopnost čistit tělo a prostředí, ve kterém se krystal nachází. Pomáhá ostatním kamenům, které bez rozdílu čistí a energeticky oživuje.

Je univerzálním prostředkem na všechny potíže, nemoci a neduhy, včetně problémů duše. Tiší bolesti hlavy a zubů, neurologické a střevní potíže, nevolnosti. Podporuje zažívací trakt, posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci.
Bohatá drůza křišťálu umístěná v domácnosti působí nejen jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině, ale společně s růženínem také jako ochrana před elektrosmogem. Vyrovnává a neutralizuje geopatogenní zóny.